Mycie auta samodzielne i u specjalistów

Samodzielne mycie auta lepszym rozwiązaniem

Należy mieć na uwadze, iż czyszczenie auta na myjkach bezobsługowych nie będzie dobrym wyjściem, bo znacznie pogarsza warstwę lakieru a także już po paru myciach widać zarysowania oraz swirle. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem bez dwóch zdań jest samemu oczyszczenie pojazdu, do tego z kolei potrzebne jest zakupienie niewielu kosmetyków do samochodu, jakie oferuje np. sklep auto detailing. Co więc będzie nam potrzebne? Szampon o neutralnym pH, 2 wiadra z kratami, które zapewnią podzielenie a także zablokowanie na dnie wszystkich zanieczyszczeń zgarniętych z samochodu. Do jednego wiadra napuszcza się wodę wraz z szamponem, do kolejnego z kolei tylko wodę do płukania. Idealnie w czyszczeniu pojazdu zda egzamin rękawica do czyszczenia z gęstym włosiem. Powinno się jednak pamiętać, że przy mocno zanieczyszczonym samochodzie należy rękawicę pocierać o kratę, aby pozbyć się z niej wszelkich brudów, które mogłyby w innym przypadku spowodować powstanie nowych zarysowań. Świetnymi kosmetykami będą te od firmy ceramic pro, które zwykle aplikują specjaliści w salonach detailingowych.

Po umyciu – woskowanie

Po umyciu samochodu wskazane będzie nałożyć warstwę ochronną, za sprawą której połysk zostanie na dłuższy czas, a powierzchnia lakiernicza będzie dodatkowo ochroniony przed kłopotami polskich dróg. Wosk do auta nie będzie zbyt kosztowny, bez wątpienia inni twórcy mają inne ceny, ale do blisko 100 zł. da się dostać całkiem dobry, który starczy na kilka razy, co bez wątpienia jest ogromną zaletą. Wosk aplikuje się na umyte i suche auto przy użyciu ściereczki z mikrofibry.

A jak to robią specjaliści?

Po pierwsze, należy odróżnić specjalistów od „specjalistów”. Przydrożna myjnia samochodowa nie będzie oferowała nawet w połowie tak dobrego efektu końcowego jak skorzystanie z salonu detailingowego, w którym pracują pasjonaci śledzący wszelkie trendy na rynku kosmetyków samochodowych. Z pewnością niemal każdy przynajmniej raz rozczarował się stosunkiem ceny do jakości wykonanej usługi mycia auta w jakiejś garażowej myjni. Salon deatilingowy to gwarancja najwyższej jakości przy niewiele wyższej cenie. Warto także swoje auta pokazać takim specjalistom, gdyż będą oni w stanie dobrać najlepsze kosmetyki do zabezpieczenia samochodu lub zasugerują inne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.